Fildişi Ziyaret Vizesi İşlemleri

Fildişi Ziyaret Vizesi İşlemleri

Fildişi Sahili Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1 Fildişi Sahili vize başvuru formu

2 - Pasaport

3 - Davetiye

4 - 2 adet biyometrik fotoğraf

5 - Seyahat sağlık sigortası

6 - Kimlik fotokopisi

7 Otel ve Uçak bileti rezervasyonu

9 Sarı Humma aşı kartı fotokopisi

Fildişi Sahili Ziyaret Vizesi

Fildişi Sahili ziyaret vizesi, Fildişi Sahili'nde bulunan akraba yahut tanıdık kişilerin ziyaret edilebilmesi için alınması gereken vize türüdür. Fildişi Sahili ziyaret vizesi alabilmeniz için ziyaret edecek olduğunuz kişiden davet mektubu almanız gerekirken, davet mektubunuzun olmaması halinde ise Fildişi Sahili Konsolosluğu ziyaret vizesi işlemlerinizi onaylamayacaktır. Maksimum 90 geçerli olan Fildişi Sahili ziyaret vizesi kısa süreli bir vizedir. Fildişi Sahili’ne böyle bir amaçla gidilmesi halinde bu bilgileri göz önünde bulundurabilir, alacak olduğunuz davetiye ile Fildişi Sahili Ziyaret vizesi işlemlerinize başlayabilirsiniz. Ayrıca Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili vize işlemleri evrakları arasında saru humma aşı kartının fotokopisini görmek isterken bu belgeyi mutlakaevraklarınız arasında bulundurmalısınız.

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili Ziyaret Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Fildişi Sahili Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

Fildişi Sahili Konsolosluğu yahut Fildişi Sahili Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize merkezlerine eksiksiz ve doğru bir şekilde bir araya getirilmiş başvuru evrakları ile müracaat’ta bulunularak Fildişi Sahili ziyaret vizesi alınabilmektedir. Fildişi Sahili ziyaret vizesi başvurularında bulunurken, yenilenmiş bir pasaport kullanılmalı, pasaportunuzun seyahat tarihinizden itibaren 6 ay daha geçerliliği olmalıdır. Ayrıca başvuru işlemleri için verecek olduğunuz pasaportun en az 2 boş sayfası olmasına ise dikkat ediniz. Bu bilgileri Fildişi Sahili Konsolosluğu göz önünde bulundururken, yıpranmış veya hasar görmüş pasaportlarla yapılan başvuru işlemleriniz kabul edilmeyecektir.

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili Ziyaret Vizesi Kaç Günde Alınır?

Fildişi Sahili ziyaretçi vizesi işlemleri, evrakların tamamlanma ve değerlendirme süresine göre değişiklik gösterir. Bazı durumlarda Fildişi Sahili Konsolosluğu görevlileri evrakların değerlendirme sırasında ek süreye ihtiyaç duyarken bu durum vizeniz açıklanma süresine etki eder. Olasılıkların göz önünde bulundurulması halinde ise, Fildişi Sahili ziyaret vizesi 7 ila 10 iş günü arasında alınabilmektedir. Ayrıca Fildişi Sahili Konsolosluğunun ihtiyaç duyması halinde ek evrak talebinde bulunabilmektedir. Bu ihtimal vize alım süresine etki edecek olan faktörlerdir.

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili Ziyaret Vize Süresi Ne Kadardır?

Fildişi Sahili ziyaret vizesi kısa süreli vize türleri arasında bulunurken, maksimum 90 gün geçerlidir. İstenilmesi ve şartların yerine getirilmesi halinde Fildişi Sahili ziyaret vize süresini uzatılabilirsiniz.

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili Ziyaret Vizesi Nasıl Uzatılır?

Fildişi Sahili ziyaret vizesinin süresi maksimum 90 gündür. 90 gün ziyaretiniz için yeterli bir süre olmadığı takdirde bir takım prosedürleri yerine getirerek kalış sürenizi uzatabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgenin önerilen noktasına giderek uzatma işlemleri için geçerli olan evraklar ve belirli bir ücret ile Fildişi Sahili ziyaretçi vize süresini uzatılabilirsiniz.