Fildişi Sahili Turistik Vize İşlemleri

Fildişi Sahili Turistik Vize İşlemleri

Fildişi Vize İçin Gerekli Evraklar

Çalışanlar İçin Fildişi Sahili Ticari Vize Evrakları

1 - Pasaport

2 - Fildişi Sahili vize başvuru formu

3 - Fildişi Sahili Konsolosluğu'na hitaben şirket antetli kağıdına yazılacak olan garanti yazısı

4 - Fildişi Sahili' nde bir şirket ziyaret edilecek olması halinde, Fildişi Sahili şirketinin antetli kağıdına düzenlenmiş, başvuru sahibinin pasaport numarası ve ad soyad bilgilerinin yer aldığı Davetiye Belgesi

5 - 2 adet biyometrik fotoğraf

6 - Şirketin İmza sirküleri fotokopisi

7 - Şirketin son 3 aylık tarihlerini kapsayan Faaliyet belgesi fotokopisi

8 - Ticari sicil gazetesi orijinali ve fotokopisi

9 - Uçak bileti rezervasyonu

10 - Vergi levhası fotokopisi

11 - Sarı humma aşısı kartı fotokopisi

12 - Konfirme edilmiş hotel rezervasyonu

Şirket Ortakları İçin Fildişi Sahili Ticari Vize Evrakları

1 - Pasaport

2 - Fildişi Sahili vizesi başvuru formu

3 - Fildişi Sahili Başkonsolosluğu'na hitaben şirket antetli kağıdına olan garanti yazısı

4 - 2 adet biyometrik fotoğraf

5 - İmza sirküleri fotokopisi.

6 - Faaliyet belgesi fotokopisi.

7 - Ticari sicil gazetesi orijinali ve fotokopisi.

8 - Şirketin son vergi dönemine ait vergi levhası fotokopisi.

9 - Konfirme edilmiş uçak rezervasyonu

10 - Konfirme edilmiş hotel rezervasyonu

11 - Sarı humma aşısı kartı fotokopisi

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Emekliler İçin Fildişi Sahili Turistik Vize Evrakları

1 - Pasaport

2 - Fildişi Sahili Vize başvuru formu

3 - 2 adet biyometrik fotoğraf

4 - Emekli kimlik kartı ve banka hesap cüzdanı fotokopisi

5 - Uçak bileti rezervasyonu

7 - Hotel rezervasyonu

8 - Sarı humma aşısı kartı fotokopisi

Fildişi Turistik Vize

Seyahatiniz kısa süreli olması halinde, davetiye, ticari ve ziyaret gibi bir amacınız bulunmuyorsa Fildişi Sahili turistik vize başvurularında bulunmalısınız. Fildişi Sahili turistik vize başvuru işlemlerine başlamadan önce pasaportların son 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekirken, yenilenmiş pasaportla vize işlemlerine başlayabilirsiniz. Yıpranmış, hasar görmüş ve 10 yıldan daha eski pasaportlara işlem yapılmazken, Fildişi Sahili Konsolosluğu eski pasaportlarla işlemlerinize onay vermiş olabilir. Fildişi Sahili'ne giriş kararı ise sınır görevlileri tarafından verilecektir. Görevliler tarafından ülkeye girişiniz sırasında mazeret gösterilmeksizin geri çevrilebilirsiniz, söz konusu durumda seyahatiniz başarısız şekilde sonuçlanmış olacaktır. Ayrıca pasaportunuzda en az 2 boş sayfanın bulunması Fildişi Sahili Konsolosluğunun aradığı bir özelliktir. Yeni alınmış ve önerilen şartlara sahip pasaportla işlemlere başlayarak, vize işlemlerinizin muhtemel sorunlarını asgari seviyeye indirebilirsiniz.

Fildişi Sahili Turistik Vize Nasıl Alınır

Fildişi Sahili turistik vize, seyahatiniz kısa bir süreyi kapsıyorsa ve Fildişi Sahili'nden gelen herhangi bir davetiye, ticari bir amaç (fuar, toplantı,) bulunmuyorsa Fildişi Sahili turist vizesi başvuru işlemlerinde bulunmalısınız. Fildişi Sahili Konsolosluğu yahut temsilciliği edinebileceğiniz turistik vize başvuru formu özenli bir şekilde doldurularak, vize başvuru evrakları ile Fildişi Sahili Konsolosluğundan yahut özel yetkilendirilmiş vize merkezlerinden alabilirsiniz.

Fildişi Sahili Turist Vize İşlemleri İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Otel rezervasyonu, konsoloslukların başvuru işlemlerini değerlendirmesi sırasında önem verdiği bir konudur. Fildişi Sahili'nde bulunan otellerden rezervasyon yapılması gerekirken, yapmış olduğunuz rezervasyonunuzun bilgi ve dökümanları onaylı bir şekilde başvuru evrakları arasında bulundurmalısınız. Otel rezervasyonunun seyahatinizin başlangıç ve bitiş tarihi ile uyum göstermeli. Otel rezervasyon bilgilerini Fildişi Sahili Konsolosluğunun göz önünde bulunduracağını, belgeleriniz arasındaki aksaklık ve uyumsuzluğun başvuru işlemlerinizin yanmasına neden olacağını unutmamalısınız.

Seyahatiniz süresince kendinizi finanse edebilecek olan bakiyenin banka hesap cüzdanınızda bulunması Fildişi Sahili vize işlemleri için zorunludur.

Fildişi Sahili Turistik Vize Formu

Fildişi Sahili vize başvuru formu, Fildişi Sahili Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan bir formdur. Fildişi Sahili Konsolosluğu ile başvuru sahibi arasında resmi bir iletişim aracı olan form, Fildişi Sahili Konsolosluğunun başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesini sağlar. Fildişi Sahili vize başvuru formu İngilizce, Fransızca ve Türkçe doldurulması gerekirken, eksiksiz ve vize başvuru evraklarında beyan edilen bilgilerinizi destekler şekilde olmalıdır. Vize başvuru formu ve vize başvuru evraklarında beyan edilen bilgilerinizin eksik ve uyumsuz olması ise tercih edilmemelidir. Gerçeğe uygun olmayan bilgi ve belgeler vize başvuru evraklarınız arasında bulunmamalı. Sahte evrakın suç olduğunu unutmamalısınız. Vize başvuru işlemleriniz için imzalayarak vermiş olduğunuz bilgi ve belgeler işleme tabi tutulurken, resmi bir prosedür olan vize başvuru işlemleri sırasında gerçeğe aykırı beyan ve evraklara Fildişi Sahili mevzuatınca yaptırım uygulanacaktır. Ayrıca Fildişi Sahili vize işlemlerinden ret almış olacaksınız.

Fildişi Sahili vize başvuru formunu, başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Eksiksiz, doğru ve uyumlu İngilizce doldurulacak olan form, tükenmez kalem ile okunaklı büyük harflerle doldurulmalıdır. Başvuru formu, vize işlemlerinizin kabulü ve değerlendirilmesi içindir.

Fildişi Sahili vize başvuru formu, doldurulup imzalanarak vize süreniz tamamlandığında Fildişi Sahili sınırlarını terk etmeniz gerektiğini, vize almış olmanızın Fildişi Sahili'ne girişinizi garanti etmeyeceğini, ülke sınırları içinde bulunan görevlilerce geri çevrilebilme ihtimalinizin olduğunu baştan kabul etmiş olursunuz.

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili Turistik Vize Başvuru İşlemleri Sırasında Sıkça Sorulan Sorular

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili Vize İşlemleri İçin Randevu Gerekiyor mu?

Fildişi Sahili turistik vizesi alabilmek için randevu gerekmemektedir. Eksiksiz ve doğru şekilde organize edilmiş evraklarla Fildişi Sahili turistik vizesini edinebilirsiniz.

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize başvuru evraklarının toparlanma ve değerlendirme süresi vize çıkma süresini belirleyecek olan durumlardır. Fildişi Sahili Konsolosluğu, ihtiyaç duyması halinde vize başvuru evraklarınız için ek süre kullanabilir bu durum vizeniz kaç günde çıkacağını belirleyecektir. Yine Fildişi Sahili Konsolosluğu ihtiyaç duyması halinde ek evrak talebinde bulunabilirken bu durumda vize alma sürenize etki edecektir.

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili Vize Reddi

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili vize başvurunuzu reddetmiş olabilir. Vize başvuru işlemlerinizin reddi ile ilgili birçok gerekçe bulunabilirken, başvuru evraklarınız yeterli olmaması ise ret için en geçerli mazarettir. Evraklarınız eksik ve yanlış olması Fildişi Sahili vize işlemleriniz için ret sebebidir. Gözden kaçırılan, uyumsuz verilen bilgiler vize başvuru işlemlerinizin başarılı bir sonuç almasına engeldir. Yanlış evraklarınız varsa şayet düzelterek yeniden başvuru işlemlerinde bulunabilirsiniz.

Başvuru yapma hakkınızı daima vardır. Vize başvuru işlemlerinizin reddi konusunda ise hukuki yollara başvurabilirsiniz.

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili Turistik Vize İstiyor mu?

Fildişi Sahili Türkiye'ye vize uygulaması olan ülkeler arasındadır. Fildişi Sahili seyahati öncesi Fildişi Sahili vizesi almanız gerekecektir. Resmi pasaport sahipler 90 günü aşmama koşulu ile Fildişi Sahili vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur.

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili Turistik Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili vize işlemleri sırasında başvuru sahibi hakkında kapsamlı bilgi edinmek istemektedir. Başvuru formunun doldurulması zorunludur. Form vize başvuru evrakları arasında bulunması gerekirken, başvurunun kabulü ve değerlendirilmesi için önemlidir.

Fildişi Sahili turistik vize başvuru formu sol üst köşede bulunan bölüme Fildişi Sahili Konsolosluğunun istediği özellikleri bulunduran fotoğraf yapıştırılmalı.

Turistik vize başvuru formu eksiksiz, İngilizce, okunaklı, büyük harfle ve vize başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde doldurulmalıdır.

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili Turistik Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılmalı?

Fildişi Sahili Konsolosluğu, vize başvurularınızın değerlendirilmesi için bazen ek sürelere ihtiyaç duyar. Bu tip durumlar gön önünde bulundurulmalı, başvuru işlemlerinizi seyahatinizin başlangıç süresinden 15 gün önce yapılması ise yeterli olacaktır.