Fildişi Sahili Ticari Vize İşlemler

Fildişi Sahili Ticari Vize İşlemleri

Fildişi Sahili Ticari Vize Evrakları

1 - Pasaport

2 - Fildişi Sahili Vize başvuru formu

3 - Fildişi Sahili Başkonsolosluğu'na hitaben şirket antetli kağıdına yazılacak olan garanti yazısı

4 - Fildişi Sahili' nde ziyaret edilecek şirketten gelen Davetiye

5 - 2 adet biyometrik fotoğraf

6 - Şirketin imza sirküleri fotokopisi

7 - Faaliyet belgesi fotokopisi

8 - Ticari sicil gazetesi orijinali ve fotokopisi

9 - Vergi levhası fotokopisi.

10 -Hotel ve Uçak bileti rezervasyonu

11 -Sarı Humma aşı kartı fotokopisi

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Çalışanları İçin Fildişi Sahili Ticari Vize Evrakları

1 - Pasaport

2 - Fildişi Sahili vize başvuru formu

3 - Fildişi Sahili Başkonsolosluğu'na hitaben şirket antetli kağıdına yazılacak olan garanti yazısı

4 - Fildişi Sahili' nde ziyaret edilecek şirketten gelen davetiye

5 - 2 adet biyometrik fotoğraf

6 - Şirketinİmza sirküleri fotokopisi

7 - Faaliyet Belgesi fotokopisi

8 - Ticari Sicil Gazeteorijinali ve fotokopisi

9 - Vergi Levhası fotokopisi.

10 - Uçak bileti ve Hotelrezervasyonu

11 -Sarı Humma aşı kartı fotokopisi

12 -Sigortalı ise SSK işe giriş bildirgesi sigortalı değilse şirket ve başvuru sahibi arasında imzalanmış noter onaylı iş sözleşmesi

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili Ticari Vize Hakkında

Fildişi Sahili, Afrika kıtasının potansiyeli en yüksek ve yenidünya'ya hızla adapte olan ülkelerin başında gelmektedir. Ülke turizmi, ülke sanayisi her geçen gün gelişme gösterirken Türkiye ile Fildişi Sahili arasında bulunan ekonomik ve siyasi ilişkilerde büyümüştür. 2005 yılında iki ülke arası çok sayıda ticari anlaşmalar imzalanmış, hatta Türkiye'nin Afrika ülkeleri arasında ticari ilişkilerinin en çok gelişme gösterdiği ülkelerden biri olmuştur. Çimento, demir çelik ürünleri, gıda sanayi ve elektrik malzemeleri ise Türkiye'nin Fildişi Sahili'ne en çok ihraç ettiği ürünlerdir. Türkiye'li iş adamları tarafından sık ziyaret edilen ülkenin vize uygulaması bulunmaktadır. Ülkeye seyahat edecek olan kişilerin Fildişi Sahili vizesi almaları gerekirken, ticari bir içerikle seyahat edilmesi halinde ise Fildişi Sahili ticari vize almaları gerekecektir.

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili Ticari Vize Alımı

Fildişi Sahili ticari vize alabilmek için gerekli olan evraklar ile yurtdışında ziyaret edilecek firmadan alınan davet yazısının başarılı bir şekilde organize edilmesiyle Fildişi Sahili ticari vize alabilirsiniz. Yenilenmiş ve hasar görmemiş pasaportla vize başvurularında bulunabilir. Başvuru işlemlerinde bulunacak olduğunuz fotoğrafların biyometrik ve güncel halinizi temsil etmesine dikkat etmelisiniz. Eksik olan her belgenin ticari vize başvurularınız için zaman kaybına yol açacağı unutulmamalıdır.

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili Ticari Vize İşlemleri İçin Gerekli Olan Davet Yazısının İçeriği

Fildişi Sahili Konsolosluğuna hitaben

Fildişi Sahili'ne gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaportuna dair göstergeler

Seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan kişi tarafından masrafların karşılanacağına dair dökümanlar

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili Ticari Vize İşlemleri Başvurularında Bulunan Şahıslar İçin Yazılması Gereken Dilekçenin İçeriği

Fildişi Sahili Konsolosluğuna hitaben

Başvuru sahibinin adı ve soyadı, bilgileri, iş yerindeki görevi ve ziyaretinin kapsamı, yine ziyaret edeceği şirketin ismi hangi tarihler arasında bu şirketi ziyaret edeceği ve vize bitiş tarihinden önce geri dönüleceğine dair taahhüt şeklinde olmalıdır.

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili Ticari Vize Başvuru Formu

Fildişi Sahili vize başvuru formu, başvuru sahipleri hakkında Fildişi Sahili Konsolosluğunun bilgi edinebilmesini sağlayan bir belgedir. Vize başvuru sahiplerinin resmi başvuruda bulunduğunu gösterirken, Fildişi Sahili vize başvuru formu büyük harfle, okunaklı ve vize başvuru evraklarında vermiş olduğunuz bilgilerle uyum gösterecek şekilde doldurmalıdır. Fildişi Sahili vize başvuru formu İngilizce, Fransızca veya Türkçe doldurulabilirken, Türkçe doldurulması halinde Türkçe karakter kullanılmasında sakınca yoktur. Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili vize başvuru formu olmadan yapılan vize başvurularını kabul etmezken, işlemlerinizin tanınabilmesi için vize başvuru formu mutlaka vize başvuru evrakları arasında bulundurulmalıdır.

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili Ticari Vize Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Fildişi Sahili Ticari Vize Ücreti

Fildişi Sahili ticari vize ücreti seyahatinizin içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Fildişi Sahili ticari vize, Fildişi Sahili turistik vize, Fildişi Sahili ziyaret vizesi çeşitli vize türleridir.

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili Ticari Vize Var mı?

Fildişi Sahili ile Türkiye arasındaki Ticari ilişki her geçen gün büyüme göstermekte Türkiye iş adamları sık sık bu ülkeyi ziyaret etmektedir. Ülkeler arası vize uygulamalarında herhangi bir esneklik bulunmazken Fildişi Sahili, Türkiye'ye vize uygulamasında bulunan ülkeler arasındadır. Kısacası, Fildişi Sahili'ne gidecek olan Türkiye vatandaşı kişilerin ticari vize almaları gerekecektir. Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili ticari vize işlemleri hakkında karar verecek olan kurumdur.

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Fildişi Sahili Ticari Vize Almak Daha mı Kolay?

Vize işlemleri çok sayıda evrak ve dökümanın başarılı bir şekilde organize edilmesiyle oluşan bir süreçtir. Evrak ve belgeler Fildişi Sahili Konsolosluğunun önerdiği biçimde bir araya getirilmesi gerekirken, ticari vize almak istenilmesi halinde Fildişi Sahili 'nde ziyaret edilecek olan firmadan davetiye yazısı almanız gerekecektir. Davetiye yazısıFildişi Sahili ticari vizealma olasılığınızı her zaman yükseltecektir. Ayrıca Fildişi Sahili Konsolosluğu ticari vize işlemleri için davetiye yazısı olmadan yapılan vize başvurularını kabul etmemektedir.

Fildişi Sahili Konsolosluğu, Aile Şirketi Olan Herkesin Fildişi Sahili Ticari Vize Alması Gerekir mi?

Aile şirketi olan herkesinFildişi Sahili ticari vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur. Seyahat amacınızın içeriğini iş ilişkisi oluşturuyorsa şayet Fildişi Sahili ticari başvurularında bulunmuş olmak seyahatinizin sorunsuz geçmesini sağlayacaktır.