Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği

Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği

Fildişi Sahili Büyükelçiliği Ankara İletişim

Fildişi Sahili Büyükelçiliği Ankara Adres
Reşit Galip Caddesi, İlkadım Sokak No:3, Gaziosmanpaşa,Ankara


Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği Bağlı Bulunduğu İlçe

İlçe / Semt:Gaziosmanpaşa


Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği Posta Kodu

Posta Kodu:06700


Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Fildişi Sahili vize işlemleri için Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği'ne başvuruda bulunabilirler. Türkiye'de ikamet eden Fildişi Sahili vatandaşlarının da konsolosluk işlemleri için Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği'ne başvuru yapmaları gerekmektedir.


Fildişi Sahili Büyükelçiliği Pasaport Yenileme

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Fildişi Sahili vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Ankara Fildişi Sahili Büyükelçiliği'nde gerçekleştirebilirler.


Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu

Fildişi Sahili vizesi için vize başvuru formu İngilizce olarak da doldurulabilir. Fildişi Sahili vize başvuru formu içintıklayınız.
Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği Turistik Vize Dilekçe Örneği

Fildişi Sahili Büyükelçiliği'ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.
Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği Ticari Vize Dilekçe Örneği

Fildişi Sahili Büyükelçiliği'ne vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.
Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği Vize Çıkış Süresi

Fildişi Sahili vize başvurularınızın sonuçlanma süresi 10 iş günüdür.

Fildişi Sahili vize başvurularınızı seyahatinizden en az 20 gün önce gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği Vize Ücreti

Fildişi Sahili'ne yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir.


Fildişi Sahili Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri

Fildişi Sahili Büyükelçiliği Ankara, Türkiye resmi tatil günleri ve Fildişi Sahili resmi tatil günleri kapalıdır.

Fildişi Sahili Büyükelçiliği Ankara Görev Bölgesi

Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Batman, Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Mersin, Iğdır, Karabük, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Malatya, Muğla, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak


Fildişi Sahili Büyükelçiliği Ankara Görevleri

Fildişi Sahili Büyükelçiliği Ankara, Fildişi Sahili'ni Türkiye'de temsil eden en önemli kurumudur. Bir ülkeyi başka bir ülkede temsil ederken Büyükelçilik, ülkesini hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil eder. Vatandaşlarının ve tüzel kişiliklerin hak ve menfaatlerini korur, Fildişi Sahili'ni, Türkiye ile olan dostluk, siyasi, ekonomik, kültürel ve bilimsel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutar.


Fildişi Sahili Büyükelçiliği Ankara Çevresinde Gezilecek Yerler

Fildişi Sahili Büyükelçiliği Ankara'nın ve Türkiye'nin en büyük ve kalabalık ilçelerinden biri olan Çankaya'da yer almaktadır. Çok sayıda üniversite, okul ve büyükelçilik bu semtte bulunurken, gün içerisinde semtin nüfusu 2 milyon gibi bir rakama ulaşmaktadır. Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği çevresinde görülmesi gereken belli başlı yerler ise, Ankara Etnografya Müzesi, Anadolu Medeniyetleri müzesi, Ankara Devlet Resim Heykel Müzesi, Anıtkabir ve Rahmi Koç Müzesi ayrıca Ankara Üniversitesine bağlı olan oyuncak müzesidir.


Fildişi Sahili Büyükelçiliği Ankara Çevresinde Bulunan Bazı Oteller

Koru Hotel Çankaya, Argentum Hotel, Koza Suite Hotel, Hotel Samm Bistro Spa, Nesta Hotel


Fildişi Sahili Büyükelçiliği Ankara Nerededir?

Ankara Fildişi Sahili Büyükelçiliğinin açık adresi yukarıda belirtildiği üzere şehrin Çankaya semtindedir.